Praktický pomocník nejen v krejčovské dílně

Praktický pomocník nejen v krejčovské dílně

Každá domácí švadlena nebo i profesionální krejčí vám potvrdí, že by se při své práci neobešli bez několika důležitých pomocníků. Vlastně by se obešli, ale práce by se pro ně stala náročnější a mnohem zdlouhavější.

panna

 • Tím nejdůležitějším je bezesporu šicí stroj.
  • Ono by to šlo i obyčejnou jehlou a nití.
  • Umíte si ale představit například ušít ručně dlouhé večerní šaty?
 • Druhým pomocníkem, který sice není tak nezbytným, ale bez něho by byl život každého výrobce oděvů složitější, je krejčovská panna.
  • Pokud ji švadlenka má, je to přínos pro obě strany. Jak pro ni, tak i pro toho, komu oděv vyrábí.
  • Nemusí totiž stále chodit na zkoušky a donekonečna na sebe rozešité oblečení navlékat.

Tuto pomůcku https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/krejcovske-potreby/krejcovske-panny ale nevyužívají pouze výrobci oděvů. Přínosná je i pro módní návrháře, kteří na ni mohou zkoušet své kreativní představy.

Dáma, pán i dítě

Pokud se rádi zastavíte u výlohy s oblečením nebo galanterním zbožím, pak jste možná tuto figurínu zahlédli i tam. Může se totiž docela dobře využívat i k aranžování různého prodejního arktiklu.

 • Výhodou moderních krejčovských panen je to, že se dají obě části (busta i stojan) použít zvlášť.
 • Také lze díky tomuto vylepšení regulovat výšku samotné figuríny.

svadlena
Dnes se vyrábějí tyto pomocnice nejen v podobě dámské, ale i mužské a můžete si ji dokonce pořídit i v dětském provedení. Dámská se vyrábí většinou ve třech velikostech, stejně jako dětská a pánové se musejí spokojit pouze s jednou velikostí. Praktickou pomůckou pro ochranu krejčovské panny je textilní potah, který nejen, že ochraňuje samotnou figurínu, ale působí velice esteticky. Pořídit si ho můžete v několika barvách. Na trhu je černá, bílá, šedá a béžová. Zejména béžová je velice žádaná. Aby potah dobře držel a neklouzal, je ve spodní části instalovaná pruženka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup