Zútulněte si domov krásnou vánoční výzdobou

Zútulněte si domov krásnou vánoční výzdobou

Pohádková vánoční atmosféra na nás zhruba od půlky října dýchá v nákupních centrech. Během listopadu se začíná rozsvěcet vánoční osvětlení ve městech a s nastupujícím adventem pak i my zdobíme své domácnosti typickými vánočními prvky.
vánoční čas

Adventní věnec

První adventní neděli bychom neměli zapomenout na typický symbol nadcházejícího vánočního času, tedy adventní věnec. Nejen jeho symbolika, ale také krásný vzhled nám zajistí pocit, že nejkouzelnější svátky v roce jsou skutečně za dveřmi.
dekorační tác

Vánoční hvězda

Květina, která se ještě před několika lety vídala pouze v amerických vánočních filmech, se naštěstí dostala i do našich domovů. Tato zajímavá rostlina dokáže neuvěřitelně zútulnit prostor a dodat mu příjemnou vánoční náladu. Pozor si dejte na péči o tento vánoční skvost, který nesnáší zimu a choulostivý je také na přílišnou zálivku i sucho. Vánoční hvězdu lze pořídit nejen v typické vínově červené barvě, ale i sympatické žluté či kouzelné bílé.

Svíčky

Kouzelnou atmosféru vykouzlí také svíčky, svícny a lucerničky. Hřejivé teplo, které z nich vychází, dokáže v člověku probudit neuvěřitelný pocit klidu a pohody. Svícny se zimní či vánoční tématikou seženeme za pár korun v obchodech, efekt však vytvoří doslova k nezaplacení.

Jmelí

Symbolika jmelí je také velmi zajímavá, i když se dnes hojně prodává jmelí pozlacené či postříbřené díky sprejům. Jeho kouzlo se skrývá právě v zelené barvě. Ta totiž, kromě jehličnatých stromů, patří mezi unikáty v přírodě v zimním období. Ke jmelí se váže pověra, že přinese štěstí, je-li nám darováno. Ideální je si jej doma zavěsit, pozor však na jeho bílé kuličky, které představují riziko kupříkladu pro děti či domácí mazlíčky, i když jmelí hezky zdobí, raději je z bezpečnostních důvodů odstraňte.
starorůžové koule

Světýlka

Příjemným převzetím amerického stylu výzdoby je také aranžování světýlek na domy, okna či venkovní porosty, působí romanticky o to více v krásně zasněžené krajině. I drobný smrček dokáže díky jemnému světelnému řetězu rozzářit celou vaši zahradu.