Spartan race – připravte se na váš životní výkon!

Spartan race – připravte se na váš životní výkon!

Lidí, kteří ještě nikdy neslyšeli o závodech série Spartan race, již v dnešní době mnoho nenajdete. Formát překážkových závodů v terénu je fenoménem dnešní doby. A dozajista fenoménem pozitivním, neboť zábavnou formou nutí účastníky překonávat své limity. Atraktivita těchto běhů zvedá z pohodlí gaučů stále více lidí. Jak se ale pořádně připravit? Jaký typ tréninku zvolit? Pokud chcete závod nejen přežít, ale řádně si jej užít a dosáhnout třeba na kvalitní umístění ve startovním poli, bez tvrdé práce toho nedosáhnete.
běh černocha
Komplexní závod = komplexní příprava!
Toto pravidlo je alfou a omegou! Zapomeňte na to, že budete trávit dlouhé hodiny pouze v posilovně. Jasně – síla je důležitým předpokladem pro úspěch, ale ne v tomto případě. Základem závodů je přeci jenom běh v terénu! Jenže ani ten, kdo má naběhány stovky kilometrů nemůže počítat s tím, že se umístí v popředí.
úplety na zápěstí
Musíte se tedy připravovat jak běžecky, tak silově. Jednou z cest, jak úspěšně zvládnout přípravu, může být následující tréninkový plán. Podle vašich časových možností si jej můžete poupravit, ale základ zůstává stejný – střídání běžeckých úseků a cvičení s vlastní vahou.
·         První fáze (1. – 14. den) – běh na 5 km rozdělený na 10 úseků po 500 m, po každém úseku 10 angličáků a 10 leh-sedů, tempo běhu podle zdatnosti cca 5 min/km
·         Druhá fáze (15. 28. den) – běh na 7,5 km rozdělený na 15 úseků po 500 m, po úseku střídat 10 angličáků, 10 kliků, 10 přítahů (vystačíte si s třeba s větví stromu) a 10 leh sedů
·         Třetí fáze (cca jeden měsíc) – běh 10 km rozdělený na 10 úseků po 1 km, tempo přibližujte vašemu ideálnímu při závodě, po každém úseku 1 minuta odpočinek a série 3×10 (angličáky, leh-sedy, přítahy)
Tento přibližně dvouměsíční plán doplňujte v rámci svých možností o plavání, neboť právě plavecké překážky se stále více objevují v závodech! Pro běh vybírejte co nejčlenitější terén, samotné závody jsou pověstné značným převýšením. Tréninkovou dotaci musíte přizpůsobit podle vašich možností, ideálně ale trénujte alespoň třikrát týdně. Nezapomínejte na kvalitní regeneraci a hlavně spánek.
řecká socha
Nedá se samozřejmě říct, že pokud tento plán dodržíte, budete úspěšní. Minimálně však pozvednete vaši fyzičku na úplně jinou úroveň. A tento pocit je k nezaplacení!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup