Vybavení do autodílny pro náročné

Vybavení do autodílny pro náročné

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi volnomyšlenkáře a spravování aut se věnujete ve volných chvílích nebo jste z řad profesionálních automechaniků, kteří autoservis jako svou hlavní živnost. Mít vlastní autoservis je snem řady kluků už od dětství, tedy samozřejmě za popelářem a kosmonautem. Přesto si tento sen jen málokterý z nich splní. Co na taková autoservis říká zákon a jaké vybavení je zapotřebí, aby business dobře fungoval?

Jak autodílnu specifikuje zákon?

Stejně jako jiné živnosti, i oprava automobilů podléhá zákonu. Pokud se tedy skutečně chcete servisem automobilů živit, je zapotřebí splnit několik základních náležitostí, které vám to umožní. Ty se samozřejmě netýkají pouze vás, coby spravující osoby, ale i prostor, ve kterých bude servis umístěn.

malý autoservis

Autoservis lze zřídit pouze v budově, která byla za tímto nebo podobným účelem zkolaudována dle platného stavebního zákona. Následně musí být stanovena odpovědná osoba, která bude pravidelně na provoz autodílny dohlížet a v neposlední řadě musí být tento prostor řádně označen dle zákona. Samotné vybavení a nabídka služeb už nijak blíže specifikovaná není, je tedy na samotném majiteli, jak moc je ochotný do svého autoservisu investovat. Myslete však na to, že trh se službami nikdy nespí, je tak zapotřebí své vybavení neustále vylepšovat a nabízet nové a nové služby.

ruční vybavení

Vybavení, které přiláká nové zákazníky

Základní vybavení autodílny asi není zapotřebí zdlouhavě představovat. Přesto však existuje vybavení, o kterém jste možná až doteď neměli ani tušení a přitom dokáže výrazně zkvalitnit vaše služby.

  • Hydraulický detektor vůlí

Využijete ho k diagnostice přední nápravy vozidla. Vybírat je možné hned z několika druhů, určené jak pro osobní tak nákladní automobily.

  • Mobilní pískováčky

Mobilní pískováčky https://piskovacky.cz/259-mobilni-piskovacky-vse jsou nepostradatelnými pomocníky v boji se zrezlou karosérií či poničeným autolakem.