Vhodná strava vede k hubnutí

Vhodná strava vede k hubnutí

Zhubnout není tak složité, jak se může někomu snad jevit, ale není to ani jednoduchá cesta. Je důležité hlavně dobře jíst a sportovat. Pak to jde snadno.

Vhodná strava vede k hubnutí

Obezita, to je slovo, které se v naší zemi skloňuje čím dál častěji. Ještě relativně nedávno si většinová společnost myslela, že obezita je ve větší míře záležitostí pouze Američanů a nás se to nijak netýká. Ovšem chyba lávky. Češi patří mezi nejtlustší lidi v Evropě a co se týče světových měřítek, tam se také nedržíme kdovíjak u zdi. Kdyby se jednalo pouze o estetický problém, v podstatě by nebylo o čem se bavit. Ovšem nadměrné množství kilogramů tvořených z větší části tukovými buňkami může vést i k celé řadě chronických onemocnění. A to samozřejmě není dobrá zpráva jak pro obézní jedince, tak ani pro zdravotnický systém, který se díky tomu docela podstatně zatíží.

Svačinka

Kdo ještě váhá nad tím, jestli je nebo není obézní, může si s pomocí vhodné BMI kalkulačky změřit, jak na tom doopravdy je. V případě, že bude výsledné číslo až příliš vysoké, je více než vhodné to začít řešit. Ideálním způsobem je samozřejmě začít lépe jíst a zapojit se více do sportovních aktivit.

Co se jídla týče, tam to není žádná věda. Je dokázáno, že se tloustne hlavně z tučných a sladkých pokrmů. Jejich radikální snížení, či spíše naprosté eliminování z jídelníčku, je tím nejlepším způsobem, jak začít shazovat přebytečné závaží v podobě špeků. Základem by měla být zelenina, která je výživná, dokáže člověka dostatečně zasytit a zároveň nemá skoro žádné kalorie. Doporučuje se ve větší míře rovněž konzumovat luštěniny, které mají obdobné vlastnosti jako právě zelenina. Z mas jsou dobré hlavně ryby, potažmo drůbeží. Ani po jednom se příliš nepřibírá a ryby, zvláště pak ty mořské, jsou vyloženě zdravé.

Zelenina a činka

Ani na sportování by se zapomínat nemělo. To nemusí být vůbec kdovíjak intenzivní, právě naopak. Jedinci s obezitou nejsou schopni kdovíjak velkých sportovních výkonů. Stačí jim ale i menší zátěž, ovšem provozována po relativně dlouhou dobu a v pravidelných intervalech. Tělo to pozná a začne likvidovat tukové zásoby samo.