Povinná výbava do Vašeho vozidla

Povinná výbava do Vašeho vozidla

Výstražný trojúhelník

Zakoupíte od 50 do 100 korun. Umisťovat byste jej měli při nehodě 50m za vozidlo, na kraj vozovky, aby byl dobře viditelný pro ostatní řidiče. Na dálnici je tato vzdálenost delší a to 100m za autem. Trojúhelník by se měl také využívat pokud potřebujete na silnici opravit vozidlo, umisťování zůstává stejné, jako při nehodě.

 výstražný trojúhelník

Náhradní žárovky

Většinou zakoupíte společně s pojistkami. Měli byste vědět, že pokud Vám nesvítí levé světlo, neměli byste s takovým vozidlem vůbec vyjíždět. V autě by měla být vždy jedna žárovka od již použitého druhu.

 

Náhradní pojistky

V autě musí být vždy jedna náhradní pojistka, od již použitého druhu.

pneumatika na auto

Reflexní vesta

Tato vesta se velmi hojně využívá zejména pokud potřebujete někde zastavit, jestliže potřebujete něco opravit na autě, či vyměnit kolo. Také se může použít při dopravní nehodě, aby byla nehoda více viditelná, pro přijíždějící řidiče.

 

Příruční zvedák (hever)

Použijete hlavně při výměně kola. Dost často jej využijete i pro jiného řidiče, který právě nemá kompletní povinnou výbavu.

 

Klíč na kola

Využití: při utahování kola, příp. při výměně kola. Můžete jej půjčit i někomu, koho potkáte na silnici, že potřebuje pomoci s autem. Většinou to budou starší osoby, nebo ženy, které nemají s výměnou kola zkušenosti.

 

Náhradní kolo (rezerva)

Většinou najdete v/pod kufrem. Rezerva by zde měla být, protože se může stát, že budete mít defekt. Samozřejmě dnes existují různé spreje, které Vám na nějaký čas kolo opraví, ale to je jen dočasné. Kolo je potřeba vyměnit.

Lékárnička

Zakoupíte od 100 do 300 korun. Je potřeba pravidelně kontrolovat datum spotřeby. Nesmíte jako řidič vozit „prošlou“ lékárničku. Jakákoliv součást lékárničky, která bude „prošlá“ znehodnocuje celou lékárničku. Uvnitř lékárničky by měl být: 2x obvaz, 1 šátek, 2x náplast, 1x obinadlo, 1x rouška, 1x rukavice, 1x nůžky a 1x isotermická fólie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup