Pohodlí v houpací síti

Pohodlí v houpací síti

Tím nejpádnějším argumentem pro pořízení si houpací sítě je rozhodně pohodlí. Jistě, můžete mít pohodlné křeslo nebo židli, ale ani ty se rozhodně se nevyrovnají pohodlí houpací sítě. Houpací sítě už dávno neslouží jako alternativa lůžek na lodích pro námořníky, ale dnes si je můžete bez nejmenších problémů pořídit v nejbližším supermarketu nebo přes internet v některém z mnoha eshopů. Je však důležité vybírat pečlivě, jinak se může jednat o vyhozené peníze, které už zpátky nedostanete. I v tomto případě platí ono okřídlené přísloví „dvakrát měř, jednou řež“.

čtení na lehátku

Správná velikost

Houpací síť není křeslo, do kterého se vejde až na pár výjimek opravdu každý. Proto je nutné při jejím výběru důkladně zvážit vaše proporce. V kamenném obchodě vám rádi poradí, ale pokud se rozhodnete nakupovat na internetu, musíte si důkladně pročíst informace o produktu. To samé v bledě modrém platí i o nosnosti. Patříte-li spíše mezi střízlíky, je zbytečně pořizovat si houpací síť, která dokáže unést i dvousetkilového chlapa. Co se týče pohodlnosti, tam musíte vždy trochu experimentovat. Obecně však platí, že síť, která má ideální rozměry, poskytuje i náležitý komfort.
člověk a houpací síť

Nejen na ven, ale i do domu

Houpací sítě se v poslední době začaly houfně používat hlavně na zahrádkách, kde je snadné je připevnit. Stačí k tomu pouze dva dostatečně silné stromy. Obtížnější to je ale doma, kde však houpací síť může nalézt také své využití. Hlavně tedy v zimních měsících, kdy se venku nevyplatí příliš dlouho pobývat. V domácích podmínkách je obvykle nutné použít skoby do stěn. Chce to sice trochu toho měření a práce, ale výsledek stojí rozhodně zato. Zdřímnout si po dobrém obědě v houpací síti je mnohem příjemnější než na nepohodlném gauči. Sice se možná budete alespoň zpočátku trochu houpat, ale brzy si na to zvyknete. Rozhodně vám nehrozí žádná mořská nemoc nebo něco obdobného.