Low cost dovolená

Low cost dovolená

Jestliže by vás zajímalo, co je to low cost dovolená, pak je odpověď velmi jednoduchá. Jedná se o levnou dovolenou. Zkrátka a jednoduše spočívá v tom, že se snažíte cestovat, co nejlevněji to jde. Mnohdy dokonce i zadarmo. Tento typ dovolených ale není nic pro ty, kteří si raději zaplatí all inclusive někde u moře a celé dny se sluní na pláži a dovolenkové noci tráví v baru. Je spíše vhodný pro ty, kteří jsou dobrodruhy a to tělem i duší.
Jestli je něco, na čem můžete hodně ušetřit, pak je to odprava. Nejoblíbenější a nejrychlejší způsob dopravy je letecky. Pokud umíte dobře hledat, můžete narazit na letenky, které vás mohou vyjít i na 20 korun. Existují ale i společnosti, u kterých nakoupíte celoročně zvýhodněné letenky za ceny, které jsou více než rozumné.
jeskyně u moře
Jestliže nechcete za dopravu utrácet a rozhodně se nebojíte dobrodružství, můžete zkusit stopovat. Stopem se navíc můžete dostat kamkoliv. Je ale mnohem bezpečnější stopovat ve dvou.
Tou nejdražší položkou na seznamu bývá vždy ubytování. Pokud cestujete například v létě, pak je nejlepší využít stanování. Je ale předem důležité zjistit, kde můžete a nemůžete stanovat. Vhodný je ale také couchsurfing. Lidé nabízí své domy k tomu, abyste u nich mohli strávit noc. Je to zadarmo a kromě toho potkáte spoustu nových lidí. Dobré je i ubytování přes Airbnb. Ubytování je rozhodně levné a často se také můžete setkat se zajímavými lidmi.
benátská laguna
A pokud chcete opravdu ušetřit, pak si vezměte jídlo s sebou. Můžete si ale také přivézt suroviny a vařit si jednoduchá jídla. Malé místní samoobsluhy ale nebývají drahé a tak si člověk může nakoupit i na místě.
Tady můžete vidět, že cestovat levně nebo zadarmo je určitě možné. Člověk musí ale umět vystoupit z komfortní zóny a nebát se. Můžete toho mnoho zažít. Takové zážitky by určitě někdo, kdo se ubytuje v pětihvězdičkovém hotelu, určitě neměl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Nezařazené