Bazénová fólie na hladinu i pod bazén

Bazénová fólie na hladinu i pod bazén

Provoz bazénu vyžaduje celou řadu doplňkových příslušenství, bez nichž by bylo obtížné, ba zcela nemožné udržet kvalitu vody na potřebné úrovni. Je to především filtrační zařízení s čerpadlem a bazénová chemie. K bazénovému příslušenství řadíme i různé speciální fólie, které se pokládají na vodní hladinu, anebo pod bazén.

holčička v bazénu

Fólie proti spadu nečistot – jestliže delší dobu bazén nevyužíváte, měl by být jeho povrch pokrytý fólií, která chrání hladinu před dopadajícími nečistotami z ovzduší, jako jsou stébla trav, zvířený prach, listy stromů, drobný hmyz atp. Snížíte tím náklady na prostředky bazénové chemie, nebude nutné uvádět do činnosti tak často čerpadlo a filtrační okruh a samozřejmě to ušetří váš drahocenný čas.

květina u bazénu

Hladinová fólie může figurovat jako bezpečnostní prvek před pádem do bazénu tam, kde se na zahradě volně pohybují domácí zvířata nebo děti, musí však jít o důkladně zabezpečený a instalovaný prvek, který odolá i vyšší zátěži.

Tepelný izolant – fólie umístěná na hladině rovněž dokáže zabránit zbytečnému úniku tepla z bazénu, což se hodí v nočních hodinách a v době, kdy je bazén dočasně nevyužitý. Velmi často se pro tyto účely používá fólie s bublinkami, ty jsou tam proto, aby fólie držela na hladině a neklesala ke dnu. Některé prameny tvrdí, že bublinky fungují jako drobná lupa, a že vodu pomáhají díky slunci zahřívat, to je však nesmysl a ohřev vody nemají žádný vliv.

Geotextilní podložka – zvláštní skupinu bazénových fólií tvoří geotextilie, jsou to speciální materiály, s nimiž se plastové (laminátové) nádrže zabezpečují před poškozením při jejich pokládání na zemský povrch. Ten musí být patřičně upraven – vyrovnán do roviny, zbaven hrubých kusů kamenů, kořenů, travních drnů a stavebních sutin, načež se geotextilie pokládá na vrstvu jemného písku nebo prosévané zeminy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup