Vytvořte dětem na chatě hrací koutek

Vytvořte dětem na chatě hrací koutek

Pořídili jste si rekreační chatu a rádi byste tu bydleli natrvalo? Domníváte se, že život ve městě je v současné době natolik stresující, že nemá význam tu setrvávat déle, než nezbytně nutnou dobu, a je mnohem výhodnější žít na venkově, v ideálním případě v rekreační oblasti?

Podobná rozhodnutí podnikla již řada lidí před vámi. Opustila město a žije na chatě, kde tráví dny všední i sváteční. Přínosem je to nejen pro dospělé, ale zejména pro děti. Ty tu mohou najít spoustu nových kamarádů a venkovské školy také mívají kamarádský přístup k dětem, tedy spíše odlišný, než to bývá ve městech. Děti nesmírně ocení větší rozsah pohybu v přírodě, možnost jezdit na kole v blízkém i vzdálenějším okolí, a zejména v předškolním věku pohyb na zahradě, kde je instalované dětské hřiště s jednou věží detskahriste.cz.

prostor pro dětské hraní

Dětská hřiště nejsou pouze doménou městských parků a sportovišť, i v rekreační lokalitě najdou uplatnění. Přispívá k tomu i fakt, že bývají umístěná v prostředí více osobním, se silnější vazbou k okolní přírodě, kde je také větší klid, méně hluku, žádný městský smog, průmyslové zplodiny a mnoho lidí s negativními úmysly a životním stylem.

dětské hřiště

Doplňte koutek o další prvky

Běžnou součástí dětských koutků bývá skluzavka, žebříky, prolézačky a lezecká stěna. Zkuste dětem doplnit to, co tam chybí, a co by jim udělalo radost. Nechte doplnit dětský koutek o lano na šplhání, houpačku, pískoviště a bosonohý chodník. Některé atrakce můžete využívat i vy a nebude překážkou, pokud se rozhodnete pozvat na návštěvu vaše přátele, kteří také mají děti, a všichni si pak mohou venku hrát, jak dlouho budou chtít.

A možná, že se časem rozhodnete vybudovat dětem i zahradní altánek, kde mohou trávit chvíle odpočinku se svačinou, s karetními a deskovými hrami, anebo tu pobývat, pokud nebude příliš přát počasí a slunce se schová za mraky. Hřiště s altánkem dokáže děti zabavit mnohem lépe, než mobilní telefon a sociální sítě.