Tažné zařízení a přívěs pro hůře dostupné vodácké terény

Tažné zařízení a přívěs pro hůře dostupné vodácké terény

Vodáctví má v naší zemi mnohaletou tradici a současný vývoj nenasvědčuje tomu, že by to mělo brzy skončit. Možná, že je to právě naopak, neboť řada lidí zjišťuje, že právě na řece, s převahou zdraví tolik prospěšných záporných iontů, v poklidné náruči přírody a s trochou dobrodružství v zádech, můžete prožít fantastickou dovolenou. Vodácké vybavení dnes pořídíte velmi levně jako zánovní a vyplatí se do něj investovat, pokud budete jezdit na vodu pravidelně každý rok.

koule za autem

Existuje samozřejmě řada půjčoven, ale ne všechny působí tam, kde byste si přáli zrovna vy. Kupříkladu vyrazíte-li na Berounku, k hornímu toku, řekněme od obce Chrást u Plzně, vyplatí se spoléhat na své vlastní možnosti.

přívěsný vozík

Budete potřebovat tažné zařízení

Bez tažného zařízení na auto Lada amsa.cz to asi nepůjde, budete potřebovat pronajmout přívěs s nástavbou na převážení lodí a dopravit je třeba i do míst, kde jsou vodácké kempy hůře vybavené, nebo kde je k dispozici jen nouzové tábořiště.

Okolí Berounky je velmi atraktivní právě na horním toku, je zde mnoho rozsáhlých lesů, polí a luk, romantických zákoutí, skalnatých výběžků, a tu krásu můžete pozorovat i v sedle jízdního kola. Pouze byste měli pamatovat na to, že je okolí řeky velmi členité a kopcovité, a že bude pro méně zdatné cyklisty hůře schůdné. Berounka není vodáky příliš vyhledávána a mnozí dávají přednost Vltavě, kde se také na počátku sezóny kumuluje obrovský počet lidí, což z romantiky vytváří spíše komerční atrakci, a to se vám právě na řece mezi Plzní a Berounem nemůže stát.

A vlastní koule za autem s pronajatým přívěsem má ještě jednu podstatnou výhodu: Můžete kdykoli velice pružně zareagovat na měnící se podmínky v terénu, např. na silný přívalový déšť a rozvodněné říční koryto, nebo naopak na velké sucho a nedostatek vody. Tehdy je pak snadné plavbu přerušit a přesunout se jinam, kde jsou pro plavbu příhodnější podmínky.