Koupě bytu vás nemusí nutně zruinovat

Koupě bytu vás nemusí nutně zruinovat

Nechcete-li bydlet v podnájmu a zároveň nemáte dostatečně velké finanční možnosti na koupi vlastního bytu, můžete zkusit alternativní řešení.

Koupě bytu vás nemusí nutně zruinovat

Ten, kdo by si dnes chtěl ve větším městě pořídit vlastní byt, alespoň malou garsonku, ten by si měl připravit pěkných pár milionů. Za pár metrů čtverečních docela síla, že? Ovšem takováto situace není pouze ve větších městech, ale i v obcích s menším počtem obyvatel. Cena obytných nemovitostí je prostě v našich zeměpisných šířkách opravdu vysoká. To by asi nebyl tak velký problém, kdyby společně s cenami bytů stupaly stejně rychle i české platy, ale to se prostě neděje. Celá řada lidí tak je nucena zůstat bydlet v podnájmu, co sice mají také své klady, mít vlastní bydlení je prostě něco, po čem touží každý.

Bydlení za pár korun

I když, pořád není vše ztraceno. Samozřejmě, že existují i jiné možnosti co se týče bydlení, ale ty nejsou zase tak komfortní, jak byste si možná přáli. Jsou však cenově daleko přijatelnější a to je pro mnoho lidí hlavním kritériem při výběru. Dřevěné mobilní domy celoroční samozřejmě nemohou nabídnout to, co standardní byty, či dokonce rodinná stavení, ale mohou vám poskytnout dostatečné množství prostoru k pohodlnému žití. A to není rozhodně málo.

Velké jsou dost

Asi každého, kdo o moderních mobilních domech nikdy neslyšel, odradí jejich vzhled zvenčí. Opravdu se nejedná o žádný skvost, a to ani u prémiových verzí. Ovšem není dobré soudit knihu pouze podle obalu. Jakmile navštívíte vnitřní prostory, vaše obavy se minimálně alespoň trochu sníží. Celoroční verze nabízejí dostatečné množství komfortu, obdobně jako menší byty v paneláku. Jasně, pokud máte rodinu s pěti dětmi, nebude to nic pro vás, ale chcete-li žít sami, případně pouze v páru nebo jen s jedním dítětem, není to sice ideál, ale rozhodně to půjde.

Malý domek

Pro někoho velkým, pro někoho menším plusem je fakt, že není potřeba kvůli koupi vyplňovat miliony formulářů a neustále běhat po stavebním úřadu. Vzhledem k tomu, že bydlení na kolech není bráno fakticky jako alternativa ke klasickým domům, není potřeba vyřizovat žádná zvláštní povolení. Stačí jen nový objekt ohlásit.