Jak na výběr osobního auta

Jak na výběr osobního auta


Automobilový průmysl na vás chrlí každý rok nové modely známých i menších značek. Vyznat se mezi nimi a sledovat novinky je pro běžného člověka téměř nemožné. Když ale vybíráte nový vůz pro sebe či svou rodinu, tak se musíte na určité parametry dívat. A věřte, že to zvládne každý. Nejdřív si samozřejmě musíte stanovit rozpočet a určit, zda chcete nové nebo ojeté auto. Obě varianty mají něco do sebe a u obojího najdete spolehlivé automobily.


černé audi


Spočítejte dveře


První otázka ohledně nového vozítka zní: k čemu ho chcete využívat? Bude určené jen na nákupy? Budete v něm jezdit jen vy, anebo ho bude používat celý fotbalový tým? Podle toho volte velikost a počet dveří. Pokud chcete jen něco malého, tak třídveřový model vám stačí. Bude se vám dobře parkovat a spotřeba zajisté bude velmi příjemná. Navíc u většiny (kromě vozů Smart) nepřijdete o zadní sedadla, která budou sklopná. Takže se tam vejde větší nákup, anebo spolucestující.


volant mercedesu


Zvolíte-li větší velikosti, tak počítejte se čtyřmi nebo pěti dveřmi. Pokud často přepravujete větší počet osob, tak je to ideální. SUV nebo MPV jsou také vhodné pro rodiny s malými dětmi. Pohodlně do nich umístíte dětskou sedačku, se kterou mají menší vozy poměrně velký problém.


 


Koukněte do kufru


Stejně jako je důležitý prostor k sezení, tak i k uskladnění věcí. Krátký hatchback pro vás nemusí být dostatek. Lidí se posadí dost, ale pořádný nákup nebo kočár v něm nikam nedopravíte. Jistou variantou je rakev na střechu, ale to znatelně zvýší spotřebu. Nezapomínejte se proto dívat na obsah kufru v litrech. Ale ani to není směrodatné.


 


Naprosto ideální jsou kombíky a sedany. Pozor byste si měli dávat u sedmimístných SUV, protože u některých je za třetí řadou sedaček dostatek místa a uložení nákupu, kočáru nebo sportovního vybavení. Pokud chcete do auta dostat hodně osob i věcí, tak zvolte přívěs, rakev na střechu, osobní dodávku nebo Cadillac Escalade ESV.


 


A co dál? Kromě těchto dvou kritérií se vždy dívejte na druh paliva a zjistěte si jeho cenu. Spotřeba je také důležitá. Sledujte také možnosti údržby a oprav. Některé značky mají autorizovaný servis daleko, anebo je problém s náhradními díly. Navíc některé autorizované služby jsou skutečně drahé.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup