Dioptrické brýle nejsou nejlevnější

Dioptrické brýle nejsou nejlevnější

Dioptrické brýle patří již mnoho desítek let k nejdražším výrobkům, které primárně souvisí s naším zdravím. Pokud si odmyslíte nejlevnější brýle čtecí, pak jsou brýle zhotovené na míru s kvalitními skly i obroučky v hodnotách několika stovek až tisíců korun. Brýle jsou zároveň velmi křehké a vyžadují při manipulaci a nošení určitou obezřetnost. Nemůžeme je zkrátka jen tak vložit do tašky, do kabelky, do kufříku či do batůžku mezi ostatní předměty, jako jsou například klíče, brýle zkrátka patří do ochranného obalu.

brýle na čtení

Co očekávat od pouzdra na dioptrické brýle

Měkkou vnitřní výstelku – to je asi to první, co vás bude zajímat. Zda pouzdro na dioptrické brýle opravdu vaše brýle chrání, a poskytuje bezpečné zázemí. Zda se na něj můžete stoprocentně spolehnout i tehdy, budete-li vkládat brýle do cestovních zavazadel. Brýle by uvnitř měly být chráněné před poškrábáním skel a polámáním obroučků.

Pevný vnější skelet – měkký vnitřek musí doplňovat i pevný vnější obal. Nemusí jít o výrobek z nerezové oceli, ale zároveň by to neměl být natolik pružný obal, který se zdeformuje již při malé silové zátěži. Při nákupu pouzder se zajímejte o uživatelské recenze, které vás mohou před některými nepříliš kvalitními výrobky varovat.

brýle na stole

Pohledný tvar – pouzdra na brýle velmi často pokládáte na psací stůl v kanceláři, na konferenční stolek, na jídelní stůl, a máte je při sobě i při různých slavnostních příležitostech. Proto byste také měli věnovat určitý čas výběru vhodného tvaru, aby vás oslovil, a aby také působil elegantním dojmem.

Barvu – barvu pouzder vybírejte podle vlastní intuice a nedávejte příliš na různá módní doporučení. Každému z nás vyhovuje jiný barevný styl a k čemu vám bude něčí rada, když pouzdro budete používat vy, a ne ten dotyčný, co tvrdí, které barvy jsou „in“, a které zrovna nejsou.