Aby u stěhování v Praze převážily kladné emoce

Aby u stěhování v Praze převážily kladné emoce


Existují články publikované na Internetu, z nichž se dozvídáme, jak náročné je každé větší stěhování v Praze 4 Stěhování Mamut, co tomu předchází, a jaké následky to mívá na naši psychiku i fyzickou schránku. Články mohou být sepsané buď na základě vlastních zkušeností, anebo z doslechu, ale vždy tam hraje zásadní roli jeden faktor – nepřipravenost. Jestliže víme, co nás čeká, a máme dostatek času se na to přichystat, pak nás téměř nic nezaskočí, a průběh může být zcela opačný – docela pohodový.

kartonová krabice

Balte věci v předstihu šesti týdnů – vrhnout se na balení dva dny před stěhováním je pošetilé a hloupé a nepochybně vás to uvalí do přetížení a stresu. Klidně začínejte pozvolna šest týdnů předem, postupně shánějte kartonové krabice, bublinkovou fólii a další balicí materiál. V poklidu tak můžete vytřídit nepotřebné věci a mít perfektní přehled o tom, co se v které krabici nachází. Každou z nich si označte třeba číslem a do poznámkového bloku si napište, co se uvnitř nachází.

mladý pár před stěhováním

Ve stejném termínu si sjednejte stěhováky – stěhovací firma by měla vědět v předstihu o vašem záměru, a ideální je opět šest týdnů. Měli byste také přemýšlet nad tím, zda nebudete potřebovat na odboru dopravy zajistit parkovací místo, pokud ano, lhůta vyřízení žádosti je 30 kalendářních dnů.

Jak s nábytkem – je jasné, že stěhováci si poradí s těžkými předměty, jako je např. pračka nebo svinutý koberec, ale totéž se týká i nábytku. Pokud je rozebíratelný, lepší je stěhovat jej v rozmontovaném stavu. Můžete demontáž provést sami, ale můžete o to požádat i stěhováky. Ti jsou navíc pojištění, takže se tím zmírní vaše obavy z poškození vašich věcí. Myslete na to hlavně ve chvíli, kdy je ve hře např. kompletní kuchyně nebo nábytková sestava, jako je velká knihovna či vestavěná skříň. Nábytek vám stěhovací firma nejen rozebere, a to i bez návodu, ale i zpětně na novém místě smontuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup