Naučte se provádět reflexní masáže

Naučte se provádět reflexní masáže

Reflexní masáže se můžete naučit i podle instruktážního videa

Technika reflexních masáží chodidel je velmi účinná metoda, jak odbourat stres, zlepšit imunitní systém a práci vnitřních orgánů. Na chodidlech se nachází velmi citlivé body, které jsou nervovými vlákny spojeny s různými částmi těla, a tak lze říci, že chodidlo je jakousi mapou světa, v přeneseném významu mapou lidského těla. Kupříkladu u palec zobrazuje hlavu, čelní dutiny a mozek, pata naopak tlusté střevo, konečník a pohlavní orgány, prstní klouby mají spojitost se srdcem a plícemi a střed chodidla s žaludkem, dvanáctníkem, ledvinami, slezinou, slinivkou a játry.

kanál YouTube

Technika je poměrně jednoduchá a dá se naučit i prostřednictvím Internetu. Postačí, když si stáhnete online downloaderem videa, která prezentují některé významné procedury, způsob jejich provádění, délku, sílu přítlaku a také náležitý odpočinek, a můžete první masáže vyzkoušet na svých blízkých, nejlépe na partnerovi.

reflexní masáž chodidel

Výuku praktikujte ihned v praxi

Máte-li video stažené k sobě na počítač, můžete jej mít před sebou i tam, kde není přístup k internetu, a jste „offline“, a můžete provádění reflexních masáží sledovat a ihned praktikovat. Brzy si techniku osvojíte a začnete s ní třeba i u jiných zájemců. Jako amatéři pak můžete zaznamenat úspěch takový, že byste mohli později vykonávat i vlastní praxi, tehdy bude samozřejmě nutné mít příslušný certifikát, ale ten základ již budete mít dávno za sebou.

K instruktážním videím budete potřebovat i některé teoretické informace, které vám objasní, jak působí síla tlaku na reflexní body, a jak přímo ovlivňuje pochody v lidském těle, proto nezapomínejte ani na to, že musíte umět nejen správně přitlačit a masírovat, ale také vědět, kde vaše prsty působí, a na jaké orgánové systémy mají přímý vliv. Jedině spojením teorie a praxe v jeden celek docílíte kýženého výsledku.