Kvalitní lustry nad jídelní stůl.

Kvalitní lustry nad jídelní stůl.

Neradi jíte potmě? No to je jasné, jídlo se má přece konzumovat v klidu a užívat si ho všemi smysly. To znamená, že je třeba jíst pokrm akorát tak teplý, nesmí být studený, protože by nebyl tak dobrý, ale nesmí být ani moc horký, to si také jeho chtě moc neužijeme, snažíme se dýchat přes ústa a jednotlivá sousta chladit, aby nám nepopálila jemnou ústní sliznici. Teplota jídla je jedna věc, druhá a ještě důležitější je, jak se nám pokrm vůbec povedl chuťově vyladit, jestli je opravdu lahodný, skvěle dochucený, akorát kořeněný, jestli splnil naše očekávání a vydařil se opravdu tak, jak jsme chtěli. Druhým aspektem při stolování jsou vjemy čichové.

lustr

Připravované jídlo o sobě nechává vědět už při přípravě. Jakmile se suroviny začnou tepelně zpracovávat, z kuchyně se linou různé vůně. Už začínají lákat strávníky, kteří zatím tráví čas mimo kuchyň, už se aktivují chuťové buňky, už se začínáme těšit na ten zázrak, který bude dnes na talíři. Pochopitelně je také důležité, aby jídlo pěkně vypadalo. Krásně naservírované jídlo už na první pohled vzbuzuje chuť, a i kdyby obsahovalo suroviny, ke kterým jsme měli do dnešního dne odpor, a vůbec by nás nenapadlo, že je někdy ochutnáme, tak pokud se stanou součástí přitažlivého aranžmá pokrmu na talíři, rychle na své původní předsevzetí zapomeneme.

lustr

Další dva naše smysly budou asi ochuzeny o své vjemy při konzumaci pokrmu. Sluch můžeme využít jedině při přípravě, slyšíme třeba prskání oleje při smažení, syčení papinového hrnce, ale věřím, že nikdo nekonzumuje třeba živé žáby, které byste slyšeli ještě kvákat na talíři. Zrovna tak hmat zůstane nevyužitý. Jíst rukama je společensky nepřípustné, navíc strávníkům stejně nepřináší žádný hmatový zážitek. Jsou sice pokrmy, které můžeme rukama konzumovat, ale je to veskrze záležitost praktická a hmatové prožitky u ní nečekejte. Takže k dobrému gastro zážitku využijeme tři naše smysly. Chuť, vůně a vzhled. A právě vzhled jídla je možné ovlivnit i jiným způsobem. Stačí si pořídit kvalitní lustr nad jídelní stůl s dobrou volbou osvětlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup