Když člověku zruší let

Když člověku zruší let

Někdy se to může stát. Člověk si koupí letenku na cestu odněkud někam, zaplatí za ni a nakonec se dozví, že mu to prostě z nějakého důvodu nepoletí, že má jednoduše smůlu. Důvodů k tomu může být celá řada, ovšem skončit by to mělo pokaždé stejně.

cestování

Člověk by měl mít možnost odcestovat tam, kam měl namířeno, ve zvoleném termínu a vhodném čase, nějakým náhradním spojem. Tak, aby nepoznal nebo skoro nepocítil rozdíl. A aby se kvůli tomu nemusel ani zbytečně nervovat.
Ovšem ne vždy tomu tak je. A pokud jsou splněny všechny náležitosti, pak dotyčnému v případě, že jeho let spadá do regulace EC 261/2004, náleží patřičné odškodnění. A ani pasažér jiných, pod tuto regulaci nespadajících letů, nemusí nezbytně vyjít zkrátka, což však v takovém případě záleží na zákonech země, v níž dotyčná společnost sídlí, respektive na přepravních podmínkách.

Člověk má být zkrátka odškodněn, pokud mu aerolinie víceméně na poslední chvíli oznámí, že je jeho let zrušený, respektive pokud mu nenabídnou vhodnou alternativu. Protože takový zrušený let znamená potíže.
Odškodnění závisí na tom, o kolik času později dorazí ten který pasažér do cílové destinace, v jak velkém předstihu byl o zrušení plánovaného letu informován, jak je ona cílová destinace vzdálena od místa počátku cesty a zda je na vině zrušení letu letecká společnost nebo někdo jiný, zda tu platí výše zmíněná regulace, respektive zda existují i jiné možnosti a formy odškodnění, jako jsou letecké míle nebo dárkové poukázky. Na tom všem záleží, zda a jaké odškodné člověk dostane. Protože jsou dokonce i situace, kdy člověk nemá nárok.

zrušenýn let

A protože to může být dost komplikovaná záležitost, můžeme být rádi, že existují i právníci, kteří se na tuto problematiku specializují, kteří pomáhají zklamaným cestujícím náležité odškodné získat. Rychle a jednoduše, bez námahy, úspěšně. A také s garancí, že si nechají takoví právníci zaplatit jen v případě, že cestujícímu skutečně odškodné vymohou, takže tento na jejich službách nikdy netratí. Na rozdíl od těch, kdo za ten zrušený let mohou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup