Jak je na tom využívání Internetu a mobilních sítí v Česku?

Jak je na tom využívání Internetu a mobilních sítí v Česku?

Možná už i vás někdy napadlo, jak to vlastně je s využíváním internetu a mobilních sítí . Mobilní komunikace u nás v České republice zaznamenává pouze vzestup. Velmi dobře je na tom například T- Mobil, který v současné době nabízí a poskytuje mobilní služby více než pro 6 miliónů zákazníků. U tohoto operátora dokonce narostl i počet pevných připojení. Jedná se dokonce skoro o 200 000 uživatelů. Nárůst zaznamenal ale i Internet TV také od T – Mobile, kterou nyní hradí okolo 35 000 lidí či domácnosti. Jedná se tak o mnohem větší nárůst oproti roku minulému a to více než 200%. Zájem o televizi IP TV vzrostl také díky tomu, že služba nabízí spoustu dostupných tarifů. T-mobile je takovou českou stálicí již od roku 1996 a někteří si jej dokonce ještě pamatují pod starým názvem Paegas, který své působení ukončil v roce 2002. V dnešní době je T – Mobile součástí sdružení Deutsche Telekom.
tablet u pc
Společnost T – Mobile inkasovala v roce 2017 za provoz veškerých mobilních služeb necelých dvacet miliard korun, což je opravdu dost. Část prostředků ale zainvestovala. Výsledkem je tedy současná podoba pokrytí rychlou sítí LTE, která je navíc vylepšena o další 3%. Konec minulého roku také po T – Mobile znamenal počátek zkušební provozu a to tzv. internetu věcí.
Velkou konkurencí pro T – Mobile může být O2, kterou si na svou stranu přiklonilo necelých 5 miliónů zákazníků a to pouze v České republice. Jedná se o přibližně stejný počet, jako v roce předchozím. Jiný nárůst ale O2 zaznamenalo u smluvních tarifů a to asi o 2%. Skoro tři a půl milionu Čechů si hradí některé z tarifů O2 a půl milionů z nich raději vsází na předplacené karty.
jablko u mobilu
V průběhu roku začala velká spousta lidí nakupovat chytré telefony, které využívají rychlou síť LTE, kde se počet nových účastníků zvedl až o neuvěřitelných 10%. Společnost O2 podobně jako T – Mobile investovala velké množství prostředků do rozvoje nových a modernějších technologií. Například u našich sousedů na Slovenku je v současné době O2 tamní jedničkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup