Na co byste se měli připravit, když chcete projekt domu?

Na co byste se měli připravit, když chcete projekt domu?

Bydlení podle vašich představ je snem snad každého Čecha. Dosáhnout toho ale není vůbec jednoduché. Připravte se na to, že návrhy domů od Evalofa vyžadují spoustu času a architekti toho o vás potřebují vědět skutečně hodně. Možná máte v hlavě svůj návrh, ale ten konečný se od něj může hodně lišit. Nebojte se nechat si poradit, ale zároveň nesouhlaste se vším. Koneckonců to budete vy, kdo tam bude žít. A jste to i vy, kdo celou tu parádu platí.

Projekt domu

Nejdůležitější údaje, které chce odborník znát

Samozřejmě, že se vás zeptá na to, jak by váš dům měl ideálně vypadat. To ale není všechno. Mnoho lidí vůbec neví, jakým způsobem stavby vznikají, jaké normy musí splňovat apod. a jejich nápady se tam nemusí vejít. Překvapivě nejcennějšími informacemi pro architekty jsou věci, které nechcete nahlas vyslovit.

 

Myslíte si tajně na šicí koutek nebo mužské království? Řekněte jim to. Nebojte se jim sdělit, jak si představujete svůj život, jaké jsou vaše koníčky apod. Specialisté chtějí a potřebují vědět, jaký je rozpočet a kdy se chcete nastěhovat, ale také váš způsob života, počet aut, mazlíčků nebo dětí. Máte-li v plánu pořídit si ještě dvě děti, motorku a dělat večírky pro přátele, nebojte se svěřit.

Domov projekt design

Začátky jsou nejdůležitější

První schůzka je klíčová a většinou nezávazná. Tam zjistíte, jestli si s architektem rozumíte a jestli chápe, jaké máte požadavky a přání. Dávejte si pozor na lidi, kteří si až příliš pojedou vlastní cestou a nebudou se příliš dívat na to, co chcete vy. Zároveň si nechte poradit a podle jejich reakce se rozhodněte, jestli je pro vás daná společnost ta pravá.

 

Schvalujte změny postupně

Postupy jednotlivých společností a studií se poměrně dost liší. Dejte si jen záležet na tom, aby vám nechávali schválit každou větší změnu, kterou v projektu provedou. 3D návrh a rozpočet na nábytek a spotřebiče by měli být samozřejmostí. Zamyslete se. Jak a kde byste chtěli žít?

3.7/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup